خودرو‌های شاهانه حاضر در مراسم ازدواج پرنس هری

[ad_1]

برترین ها – ترجمه از محمد کاملان: این روزها اخبار عروسی نوه ملکه بریتانیا دست به دست می‌شود و هر مجموعه‌ای با دید مخصوص به خودش این مراسم را بررسی می‌کند. در کنار جوانب مختلف این مراسم که کاری به آن‌ها نداریم، خودروهای حاضر در مراسم عروسی شاهزاده هری و مگان مارکل چشم ما را گرفت. به همین دلیل در ادامه نگاهی به خودروهایی خواهیم داشت که این زوج جوان و معروف و خانواده‌هایشان در مراسم عروسی استفاده کردند.

خودروی عروس و داماد

عروس نقل مجلس مراسم عروسی است و تمامی توجه‌ها به عروس و داماد جلب می‌شود، در نتیجه این تازه عروس و داماد برای اینکه اصالت انگلیسی خود را به رخ بکشند در این مراسم یک خودروی جگوار الکتریکی را به عنوان ماشین عروس انتخاب کردند. در نگاه اول می‌توان گفت جذابیت و اصالت از سر و روی این خودرو می‌بارد، زیبایی جگوار الکتریکی که عروس و داماد سوار آن بود‌ند به اندازه‌ای بود که اِنزو فِراری، بنیانگذار فراری این خودرو را به عنوان زیباترین ماشین دنیا خطاب کرده است.

نسخه‌ای که این عروس و داماد سلطنتی از جگوار الکتریکی در مراسم خود استفاده کردند در‌واقع مدلی تغییر یافته از جگوار E مفهومی Zero بود. عروس و داماد سوار بر این خودرو به مقصدشان از قلعه ویندسور راهی شدند.

نگاهی به خودروهای حاضر در مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا

این خودرو در‌واقع نسخه الکتریکی یکی از خودروهای بنزینی جگوار است که در سال ۱۹۸۹ ساخته شده است. مدیر واحد خودروهای کلاسیک جگوار در مراسم رونمایی این خودرو مدعی شد با خودرویی طرف هستیم که تجربه بسیار دلنشینی از رانندگی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. این خودروی الکتریکی جگوار شتاب بسیار خوبی دارد و در عرض ۵.۵ ثانیه به سرعتی معادل یک‌صد کیلومتر دست‌ پیدا می‌‌کند. باتری‌های تعبیه شده در این جگوار الکتریکی ظرفیت قابل‌‌قبولی دارند و با یک بار شارژ حدود ۲۷۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کند. این خودرو در بازارهای جهانی با قیمتی حدود ۴۷۰ هزار دلار معامله می‌شود.

این شاهزاده‌ جوان خودروی الکتریکی جگوار را با رنگ آبی انتخاب کرد و شماره پلاک این خودرو نیز به صورت شخصی برای وی با تاریخ عروسیشان حک شده بود. نکته جالب دیگری که در این خودرو به چشم می‌خورد تعبیه شدن فرمان و صندلی راننده در سمت چپ خودرو است که این قابلیت احتمالاً با در نظر گرفتن آمریکایی بودن عروس این مجلس اعمال شده است.


خودروی مادر عروس

کاملاً مشخص است مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا تنها با یک خودرو انجام نشده است و در این مراسم شاهد خودروهای کلاسیک و مدرن مختلفی بودیم. مگان مارکل و مادرش سوار بر یک رولزرویس فانتوم ۴ راهی کلیسای سنت‌جورج در قلعه ویندسور شدند. گفته می‌شود این رولزرویس جذاب و کلاسیک در سال ۱۹۵۰ ساخته شده و اولین رولزرویس ملکه بریتانیا به‌حساب می‌آید، این رولزرویس زمانی در اختیار ملکه انگلستان قرار گرفت که هنوز به سلطنت نرسیده بود. لازم به ذکر است از این رولزرویس باشکوه و افسانه‌ای تنها ۱۶ دستگاه ساخته شده است.

نگاهی به خودروهای حاضر در مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا


خودروی ملکه

ملکه الیزابت و شاهزاده فیلیپ نیز اندکی بعد از عروس و داماد سوار بر یک بنتلی شیک و جذاب به مراسم عروسی رسیدند. این بنتلی در سال ۲۰۰۲ از جانب کنفدراسیون تولید‌کنندگان خودروی بریتانیا به ملکه به مناسبت سالگرد سلطنت ملکه به وی هدیه داده شد. بنتلی که ملکه سوار بر آن بود از موتور دوگانه‌سوز بهره گرفته است و اصالت از سر و روی این خودرو می‌بارد.

نگاهی به خودروهای حاضر در مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا


خودروی کیت میدلتون، دوشس کمبریج

کیت میدلتون، همسر شاهزاده ویلیام به همراه چندین نفر از دوستان نزدیک مگان مارکل، عروس مجلس، سوار بر سه دایملر قدیمی و شیک با مدل DS 420s راهی کلیسا و مراسم عروسی شدند. این خودرو در‌واقع یک نیمه‌ لیموزین است که از سال ۱۹۹۲ تاکنون به خاندان ملکه بریتانیا خدمت کرده است. از قرار معلوم تنها سه دستگاه از این خودروی دایملر ساخته شده است، این خودروی برای حمل و نقل اعضای خانواده سلطنتی و شخصیت‌های مهم سیاسی انگلستان استفاده می‌شود.

نگاهی به خودروهای حاضر در مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا


کالسکه شاهزاده هری و مگان مارکل

پس از اینکه خطبه عقد میان این زوج خوانده شد شاهزاده هری و مگان مارکل سوار بر یک کالسکه چرخی در ویندسور زدند و برای هواداران دست‌ تکان دادند. کاملاً مشخص است این کالسکه یک کالسکه معمولی نبود و با یکی از پنج کالسکه سلطنتی طرف هستیم که ملکه انگلستان برای بازدید‌های رسمی سوار بر آن می‌شود.

نگاهی به خودروهای حاضر در مراسم عروسی نوه ملکه بریتانیا

پیش از این نیز در سال ۲۰۱۱ در مراسم ازدواج شاهزاده ویلیام و همسرش کیت میدلتون دو دستگاه از این کالسکه‌ها حضور داشت.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر به خودروهای سلطنتی و باشکوه علاقه دارید و خودرویی را می‌شناسید که در مراسم‌های ازدواج مهم استفاده شده است نام این خودرو را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

[ad_2]

منبع : برترین ها